»Obnova pročelja tišinske cerkve predstavlja izreden primer dobre prakse, kjer so več kot tvorno sodelovali vsi aktivni udeleženci, tako cerkvena in lokalna skupnost, izvajalec, zunanji nadzor, Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije kot ministrstvo za kulturo, ki je za obnovo prispevalo več kot polovico sredstev.«
»Gre za primer zelo dobrega sodelovanja javne in zasebne institucije.«
»Naša želja je bila, da se kljub velikemu in zahtevnemu posegu novo umakne v ozadje in da bi tako originalni kamniti zidovi in kamnoseške mojstrovine še vedno ostale v ospredju ter pričale o svoji tisočletni prisotnosti.«
»Popolnoma drugačen videz notranjosti dajejo nove klopi, kjer so končnice enake starim, nov osrednji oltarni prostor, restavrirani oltarji, kipi in freske. Obnovitvena dela pa so se zaključila julija.«
»Smo porabili kar nekaj časa, da smo ugotovili, kaj je original in kaj je bilo kasneje narejeno, da smo lahko začeli odstranjevati kasnejše posege in ostanke beležev. Našli smo sicer slabo ohranjene fragmente, ampak lepe.«
»Naloga ministrstva je bila, da podpre obnovo cerkve in v sodelovanju z občino to izvede, stroki pa smo prepustili, da se odloči, kako jo bo obnovila.«
»Vse se torej vrti okoli tišine. Glasba se rodi iz tišine. Tišina pa je sestavni del glasbe. Glasba se na koncu vedno povrne v tišino. Če se sploh konča. To je, če je ne slišimo tudi v tišini.«
»Tišina za odpreti – a kako? / dotakniti se bremena skrivnosti / vedeti, da te več ne bo«
»Poleg predsodkov, stereotipov in stigmatizacije je tišina zame ena najbolj spregledanih oblik vojnega in povojnega nasilja, a z množično uporabo družbenih omrežij na svetovni ravni imamo veliko več možnosti razbijanja te tišine.«
»Predstavljam si tišino, / ne krik galeba, ko spozna, / da doma ni, / tišino, ki potem sledi.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju